top of page
zeki bey.jpg

Zeki Yegenoğlu

Altunbaşlar

Yönetim Kurulu Başkanı

Başkan'ın Kaleminden...


Ticari hayatımıza 1984 yılı başında Kastamonu’da başladık. İlk Şirketimizin kuruluşundan kısa bir süre sonra,  TOKİ’ nin kuruluşu ile başlatılan konut yapım seferberliğinde, şirketimizde etkin bir görev alarak, ülkemizdeki sayılı firmalar arasında yerimizi aldık.
80 li yıllarda, rahmetli Özal’ın yönetiminde, hem yurt içi hem de yurt dışı ihracatında muhteşem gelişmeler yaşanmaya başlandı. Bizde bu gelişmelere paralel olarak, inşaat dışında, gıda, Turizm, Dış ticaret, Petrol ürünleri ve sanayi yatırımı gibi konularda yeni şirketler kurarak faaliyetlerde bulunduk. Bu gelişmenin doğal sonucu olarak, İstanbul ve Ankara’da ofisler açarak büyümeye devam ettik.
Yurt dışı pazarlarının çok hızlı oluşu nedeniyle, S.S.C.B ve bağımsız devletler topluluklarında, hem inşaat yaptık hem de büyük miktarda Kereste ticareti yaptık. Ukrayna’nın Karadeniz deki bir liman şehrine fabrika kurduk.
16 yıl başarılarla dolu bir iş hayatı sonunda, 1998 yılında yaşanan ekonomik kriz ve 1999 depremi sonrası oluşan olumsuz ekonomik şartlar, aylık faizlerin %25-50 bandı arasında seyretmesi, pek çok ticari kuruluş gibi şirketlerimizi de büyük zorluklarla mücadele etmek zorunda bıraktı.
Yaşanan olumsuzluklardan elde edilen acı tecrübelerimiz ve geleceğe olan inancımızla hayata daha da güçlenerek yeniden başladık. Son 20 yılımızda yeni şirketler ve yeni sektörlerde de faaliyet göstererek, geleceğe olan inancımız ve azmimizle daha emin adımlarla, inşaat, tekstil, kamu ihalelerine toptan ürün tedarikleri yanında, perakende mağazalarımız ve e ticaret satış sitelerimizle muhtelif ürün ticaretleriyle ilerlemeye devam ediyoruz.
Dünyanın pek çok ülkesini gezmiş ve görmüş birisi olarak, Ülkemizin, Dünyanın en güzel ve en özgür ülkesi olduğunu kesin olarak söyleyebilirim.   Bu güzel ülkenin imkanları, dürüst çalışıp üretmek isteyen herkese yeterlidir.
36 yılı geride bıraktığımız ticari hayatımızda, doğru, ilkeli ve helal kazanç peşinde yürümekten hiç vazgeçmedik. Bundan da hiç pişman olmadık.
Hayata yeni başlayan ve ülkemizin geleceği olan genç müteşebbislerine de, doğruluk ve dürüstlük ilkelerinde asla şaşmamalarını tavsiye ederim.
Saygılarımla,  
                                                                                                                            

bottom of page